TopBroker tinklaraštis

Specializuotų nekilnojamojo turto puslapių kūrimas: kodėl jų reikia, kiek trunka ir kainuoja gamyba

Šiandien norime išsamiai pakalbėti apie specializuotus NT internetinius puslapius: kokie jie būna, kodėl jų reikia, kaip vyksta NT tinklapio gamyba, kiek tai trunka ir kiek kainuoja.

Kas yra specializuoti NT internetiniai puslapiai?

Kai kalbame apie specializuotas NT svetaines, turime omeny tokius puslapius, kuriuose yra talpinama informacija apie parduodamus arba nuomojamus NT objektus ar patalpas. Pavyzdžiui:

– NT agentūros arba individualaus brokerio puslapis,
– Vystomo NT projekto ar NT vystytojų įmonės puslapis,
– Nuomojamų komercinių patalpų valdytojo puslapis.

Kuo NT svetainės skiriasi nuo kitų internetinių puslapių?

Įprasti ir paprasti internetiniai puslapiai dažniausiai apsiriboja tekstine informacija apie įmonę ir jos veiklą, keletu nuotraukų, video, registracijos ar užklausos forma. NT svetainės dažniausiai būna kiek sudėtingesnės, nes turinys jose yra specifinis ir jis turi būti nuolat atnaujinamas. Taigi, sukurti reikia ne tik patį puslapį, bet ir duomenų bazę patogiam NT objektų kėlimui į svetainę ir informacijos valdymui.

Priklausomai nuo to, apie kokią NT sritį kalbame, gali būti reikalingi interaktyvūs NT objekto planai, objektų eksportavimas į NT portalus, galimybė klientams siųsti užklausas po sudominusiais objektais ir taip toliau. Galima sakyti, kad savo pobūdžiu NT svetainė yra labiau e-parduotuvė nei paprastas internetinis puslapis, tad paprastai jų gamyba sudėtingesnė ir užtrunka ilgiau.

Kodėl svarbu turėti internetinį puslapį?

Reprezentacinis agentūros, brokerio, vystomo projekto arba komercinių patalpų puslapis yra labai svarbus marketinginis kanalas. Savo puslapį verta turėti dėl keleto priežasčių:

– Tai yra jūsų reprezentacinė erdvė internete, tarsi vizitinė kortelė, kuri atlieka dvejopą funkciją. Tai padeda jus rasti tiems, kurie internete ieško būtent jūsų, o pirmą kartą apsilankiusiems padeda susidaryti įspūdį apie jus ir susipažinti su jūsų siūlomomis paslaugomis.

– Jūs visiškai valdote savo puslapio išvaizdą ir turinį. Kitaip nei NT portaluose, čia jūs valdote, kur ir kokio dydžio bus jūsų logotipas, kokios puslapio spalvos, šriftai, informacijos išdėstymas. NT portalai turi savo informacijos pateikimo šablonus, tuo tarpu savo puslapyje jūs visiškai valdote turinį. Nebus ribojamas nuotraukų ir prisegtų failų skaičius, patys rinksitės, kaip informacija bus išdėstoma, kada rodoma, galėsite ją bet kada atnaujinti.

– Turėdami savo internetinį puslapį, jį ar jame patalpintus objektus galėsite reklamuoti Facebook ir Google. Reklama šiuose kanaluose ganėtinai pigi, o jūs turite daugybę parametrų, pagal ką atsirinkti, kam bus rodoma reklama: specifiniai raktažodžiai Google paieškoje, konkreti vietovė, amžius, lytis, interesai, pajamos ir daugybė kitų dalykų. Priklausomai nuo jūsų veiklos srities, tai gali būti kur kas efektyviau ir pigiau nei skelbimai NT portaluose.

Kas yra geras internetinis puslapis?

Čia galioja bendros taisyklės ir NT tinklapiai nėra kokia nors išimtis. Viskas susiveda į tris pagrindinius punktus:

Geras dizainas. Čia turima omeny ne estetika, o tinklapio patogumas. Informacija puslapyje turi būti pateikta taip, kad lankytojui būtų kuo lengviau rasti tai, ko ieško, arba atlikti jūsų pageidaujamą veiksmą (pavyzdžiui, užsiregistruoti apžiūrai ar susisiekti su jumis).

Nepriekaištingas veikimas. Puslapis turi greitai užsikrauti, be to, šiandien yra tiesiog privaloma, kad jūsų tinklapis būtų pritaikytas mobiliesiems įrenginiams. Tiesą sakant, kuriant puslapį pirmiausia reikia rūpintis, kaip jis atrodys ir veiks telefono ekrane, nes jau dabar didžioji dalis naršymo vyksta būtent šiuose įrenginiuose.

– Puslapis turi būti patogus ne tik jūsų klientams, bet ir jums. Atskyrėme šią dalį, nes klientams turi būti patogi puslapio „išorė“, o jums turi būti lengva dirbti su puslapio „vidumi“ – tvarkyti objektų informaciją, apdoroti užklausas ir pan.

Kiek užtrunka ir kiek kainuoja NT puslapio gamyba

Be abejo, tai yra jums aktualiausi klausimai. Ir vis dėlto, tai yra tas pats, lyg pas jus atėjęs klientas paklaustų, kiek kainuoja namas. Kokio dydžio? Kokios statybos? Kuriame mieste, kuriame rajone? Lygiai taip pat ir su puslapio gamyba – tiek trukmė, tiek kaina priklauso nuo jūsų poreikių. Taip pat kaina ir darbų trukmė skiriasi priklausomai nuo to, ką samdote: įmonę ar savarankiškai dirbančius specialistus; patyrusius profesionalus ar laiko dar nepatikrintus.

Internetinio puslapio gamybos kaina gali svyruoti nuo kelių šimtų iki keliasdešimties tūkstančių eurų, o gamybos trukmė – nuo savaitės iki kelių mėnesių. Kad sužinotumėte tikslią kainą ir trukmę, gamintojams turite suteikti daugiau informacijos: ko tikitės iš puslapio, kaip jis turi atrodyti, kiek ir kokios informacijos jame norite talpinti, kokios funkcijos jums reikalingos. Greičiausiai gamintojai pateiks papildomų klausimų ir tik tuomet galės paruošti jums darbų sąmatą, kurioje bus apskaičiuota internetinio puslapio gamybos trukmė ir kaina.

NT puslapio gamybą galima pagreitinti

WordPress yra viena populiariausių puslapių gamybos platformų, todėl sukūrėme nemokamą WordPress įskiepį, kuris leis sutaupyti maždaug 50% puslapio gamybos laiko.

Tradiciškai NT tinklapio gamybą sudaro trys pagrindiniai etapai:

1. Dizaino kūrimas. Šiame etape susiderinama, kaip turės atrodyti ir veikti jūsų puslapis ir programuojami puslapio „griaučiai“ – struktūra ir funkcijos. WordPress ir panašios programuotojų naudojamos platformos padeda maksimaliai sutrumpinti šį etapą, nes „griaučius“ reikia ne kurti nuo nulio, o tik pritaikyti prie kliento poreikių.

2. Duomenų bazės programavimas. Sukuriama informacijos saugykla, kurioje laikoma informacija apie NT objektus. Labiausiai techninė ir daugiausiai darbo reikalaujanti puslapio gamybos dalis, kurioje gali iškilti daugiausia problemų.

3. Dizaino pritaikymas. Suprogramavus puslapio struktūrą, funkcionalumus ir duomenų bazę, viskas yra sujungiama ir atliekami dizaino adaptavimo darbai – sužiūrima, kad viskas ne tik veiktų, bet ir atrodytų tvarkingai.

Ką daro mūsų siūlomas nemokamas WordPress įskiepis? Jis visiškai eliminuoja duomenų bazės programavimo etapą.

Naudojant TopBroker įskiepį, NT tinklapio kūrimo procesas atrodytų taip:

1. Susiderinate savo poreikius su internetinio puslapio gamintojais ir jie pradeda dizaino kūrimo darbus.
2. Prisijungiate prie TopBroker (arba užsiregistruojate, jei dar nesate mūsų klientas) ir suvedate į sistemą savo NT objektus.
3. TopBroker sistemoje einate į nustatymus ir ten randate programavimo raktus. Juos nusiunčiate savo internetinio puslapio gamintojams.
4. Tinklapio kūrėjai WordPress sistemoje įdiega programinį įskiepį ir suveda jūsų atsiųstus programinius raktus.
5. Atliekami dizaino adaptavimo darbai.
6. Tinklapio paleidimas!

***

INFORMACIJA PROGRAMUOTOJAMS

Sujungimas su TopBroker sistema vykdomas per REST API.

REST API dokumentacija:https://app.topbroker.lt/api-docs/

API raktus rasite Nustatymai -> NT portalai -> Tinklapis.

Papildomai yra sukurtos programinės bibliotekos.

API klientas PHP kalba: https://github.com/topbroker/tobroker-php

WordPress boilerplate tipo pluginas: https://github.com/topbroker/topbroker-wordpress-plugin

Have fun! O jeigu norėsite pakritikuoti arba padėkoti, visada laukiame atsiliepimų adresu [email protected] arba komentaruose po įrašu 😉

TopBroker

Add comment